palo santo kokusu yazılı kapak görseli

Palo Santo Kokusu Nasıl?

Kutsal ağaç Palo Santo’nun şifası aslında kokusundan geliyor. Peki Palo Santo kokusun nasıl ve neyi andırıyor? Palo Santo tütsü kokusu neden bu kadar etkili? Gelin bu yazıda birlikte keşfedelim.

Uzun yıllardır tütsü kullanan biri olarak söylemeliyim ki Palo Santo kokusu tütsüler arasında en sevdiğim koku. Bu kadar sevmemin nedeni hem doğal olması, hem de yüzyıllardır hem enerji temizliği hem ruhani ritüellerde kullanılıyor olması. Bence büyülü bir tütsü, kesinlikle denemeye değer 😍.

Özet:
- Limon, çam ve tarçın notaları içeriyor.
- İlk başta çıra gibi kokuyor. Zaten doğal bir ağaç parçası olduğu için bu normal.
- İçerisindeki özel reçine yandığında beyaz bir duman çıkarıyor.
- Doğal kokuları sevenler için ideal.
- Tütsü kokusuna aşina olanlar aşık olacak.
- Yağı parfüm ve kozmetik sektöründe kullanılıyor.
- Kokusunu yakarak değil söndürerek alabilirsiniz.
- Ucunu yakıp alev aldıktan hemen sonra üfleyerek söndürün.

Palo Santo yakıldığı zaman ortama yoğun bir nane ve limon kokusu yayar. Bu onu diğer tüm tütsülerden ayıran keskin bir özelliğidir. Kokusu biraz dağıldığında ise sanki bir ormanda yürüyormuşsunuz gibi çam notaları hissedersiniz.

Şamanların “kutsal ağaç” olarak seslendiği Palo Santo yüzyıllardır farklı dini ritüellerde, savaşlar ve kıtlık dönemlerinden sonra şehirleri, evleri ve insanları kötü enerjilerden uzaklaştırmak için kullanıldı. Onun şifalı ve kutsal önemine saygı duymalı, kullanırken aklımızda bulundurmalıyız.

Palo Santo Neden Yakılır?

Bir ağaç türü olan Palo Santo; enerji temizliği yapmak, ortamın havasını değiştirmek, negatif enerjileri uzaklaştırmak için yakılır ve kullanılır. Farklı Palo Santo çeşitleri farklı yöntemlerle kullanılır, bunlardan en çok tercih edilen Palo Santo ağaç tütsü çeşididir.

Palo Santo Kokusu Nasıldır?

Diğer tütsülerden farklı olarak Palo Santo; parfüm, paraben gibi kimyasallar içermediği halde çok güzel kokan bir bitki türüdür. Bu da onu diğer tütsülerden farklı kılar. Palo Santo yakıldığı ortamda nefis bir çam ve limon aroması hissedersiniz. Eğer Palo Santo tütsünüz tazeyse yoğun bir nane aroması da hissedeceksiniz demektir. 🌱

Palo Santo Kokusu Neye Benzer?

Palo Santo tütsü temelinde bir ağaç türüdür. Bu tütsü kuruyan Palo Santo ağaç kabukları ve gövdesinin küçük parçalara ayrılmasıyla elde edilir. Haliyle tütsünün kokusu ilk başta bir çıra gibi kokabilir. Fakat Palo Santo’nun sıradan bir ağaç parçasından farkı ağacın içerisinde bulunan özün (reçinenin) bileşenleridir. Bu ağaç 150-200 yıl yaşayıp ömrünü tamamladıktan sonra 8-15 yıl boyunca toprak üstünde bekler. Bu süreçte öz sıvısı yani reçinesi yoğunlaşmaya başlar. Eğer daha önce çam reçinesini kokladıysanız Palo Santo tütsünün kokusunu da çam reçinesine benzeteceksiniz.

En İyi Tütsü Kokusu Hangisi?

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Fakat benim tercihim Palo Santo’dan yana. Eğer en çok tutulan tütsüleri merak ediyorsanız; doğal uçucu yağları kullanmak sizi rahatlatıyor, gevşetiyor ve ferahlatıyorsa Palo Santo tütsüye benzeyen şu tütsü çeşitlerini de kullanabilirsiniz:

  • Öd ağacı tütsüsü
  • Buhur
  • Akgünlük otu (Sığla reçinesi)
  • Misk tütsü

Tütsü Bağımlılık Yapar Mı?

Hayır, tütsünün bağımlılık yaptığına dair herhangi bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Tütsü, genellikle aromaterapi, meditasyon, enerji temizliği gibi amaçlarla kısa süreli kullanıldığında sağlık açısından risk taşımamaktadır. Tütsü kullanımıyla ilgili sağlık veya bağımlılık endişeniz varsa, ölçülü ve bilinçli bir şekilde kullanımı tercih edebilirsiniz. Eğer endişeleriniz devam ederse, bir sağlık profesyoneli veya uzmana danışmak faydalı olabilir.

Tütsüden Sonra Ev Havalandırılır Mı?

Tütsü yakma işlemi sırasında ve sonrasında evi havalandırabilirsiniz. Tütsü dumanının hoş kokusundan daha fazla faydalanmak için havalandırma işlemini sadece enerji temizliği gibi ritüellerde yapmanızı öneriyoruz.

Özet

Palo Santo kokusu size ilk başta biraz ağır gelebilir. Palo Santo ağaç tütsü kullanımı diğer tütsülere göre daha zor olabilir, bu da onun kokusunu doğru şekilde hissedebilmenizi etkiler. Palo Santo tütsünüzün kullanımını öğrenmeden ondan maksimum şekilde faydalanamayabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍